GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas+skål 9344253
*
nr 934 4253
Vas+skål
Keramik, bland annat. Höganäs, höjd: 12-30
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:29:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/1 16:28:13
1
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höganäs keramik skål vas
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04
-
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54
-
5409 Lockurnor
Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34
-
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41
-
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18
*
Vas+skål
Läs mer om e-auktion
nr 934 4253
Vas+skål
Keramik, bland annat. Höganäs, höjd: 12-30
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/1 16:28:13 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: höganäs keramik skål vas
-
5023 Kaffekoppar
10 + 4 delar, Royal Grafton, "Dynasty", England
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04 -
2007 Kanna med lock
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Gustavsberg, G..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:54 -
5409 Lockurnor
Ett par, Kina, nutida. Höjd: 36 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:04
-
2022 Skål
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:34 -
2005 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 19:41 -
2004 Skål
Gustavsbergs Studio, signerad med Studiohanden, Be..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
20 maj kl 20:18